Babylon Liberec

Centrum Babylon Liberec je hotelový, kongresový, zábavní a nákupní komplex, který vznikl v roce 1997 přestavbou areálu bývalé textilní továrny Hedva o rozloze 30 000 m2. V areálu se nachází: aquapark, lunapark, čtyřhvězdičkový hotel, kasino, nákupní městečko, několik restaurací, vinárna či pivnice, ale i „Byznys centrum“ a prostory pro konání kongresů. Za projektem stojí známý liberecký podnikatel, milionář a kontroverzní bývalý zastupitel města Liberec Ing. Miloš Vajner.


Wellnes centrum


Od 21. 12. 2007 je otevřeno Wellnes centrum s 20 procedurami (Letní louka - opalování, Oxygenoterapie - léčba kyslíkem, Haman - turecké lázně, Laconium - parní lázně, Thepidárium - římské lázně, klasická sauna, vířivý bazén, římská pára, solná pára, bylinková pára, solná jeskyně).

Aquapark


V tomto krytém aquaparku koluje téměř 1000 m³ vody. Atrakce:bazény a skluzavky, čtyři tobogány - Dráček, Anakonda, temná Galaxie s vodní clonou tvářící se jako zeď, space-bowl Tornádo, sto metrů síťových prolézaček - tunelů ve výšce přes deset metrů nad hladinou vody v bazénech s výhledem na toboganovou halu, romantické jeskyně divoká řeka, mořská akvária s mořskou faunou, whirlpooly, vodotrysky a gejzíry vodní a podvodní masáže, relaxační zóny, bary s občerstvením, terasa s možností opalování a výhledem na horu Ještěd a město Liberec. Teplota vody v bazénech je 30°C.

iQpark


Roku 2007 se otevřela nová část komplexu, zábavně naučné muzeum iQpark, jehož vznik umožnily dotační fondy EU. Muzeum má sloužit především školám jako doplněk pro výuku fyziky či matematiky, jeho smyslem je výuka hrou. Exponáty mají za úkol mást smysly (pokřivená zrcadla, zrcadlový labyrint), například osvětlit principy šíření světla (světločivné tapety) či namáhat logické myšlení (puzzle, hlavolamy). Jedním z exponátů bude obří bublifuk.

Labyrint


Největší stacionární zrcadlové bludiště v Evropě. Expozice je rozložena ve 4 prostorách: Klasické zrcadlové bludiště, Křišťálové bludiště se skly a zrcadly, Temný labyrint se strašidly a místnost s optickými klamy a křivícími zrcadly. Plocha zrcadel je 327 m2, chodby mají celkovou délku 200 metrů.

 

---

Komentáře

Radka Křenková   »  pro 6, 18:01

Dobrý večer,
mám na Vás dotaz. Sháním pro rodiče k Vánocům relaxační pobyt pro dva a nadělit to rodičům jako dárkový poukaz. Chtěla bych něco na dvě noci pro dva a pobyt by měl obsahovat volný stup do aquaparku, masáže atd. Můžete mi prosím něco nabídnout a zda máte ještě něco volného v posledním týdnu v prosinci tohoto roku? Moc děkuji za Vaší odpověď.
S pozdravem Radka K.

Mgr.Křenková Radka
Krhová 567
Valašské Meziříčí
756 63

 


Věra Kulbablová   »  čec 13, 08:09

Dobrý den,chtěla bych se optat na ubytování v Liberci,kdybychom tam chtěli pobývat v období od 2.8.-16.8.,ale pouze jeden z těch dvou týdnů,což záleží na volné kapacitě.Představa ubytování je dva dospělí a dítě sedm let,možnost i přistýlky.Stravování není podmínkou.Děkuji za vyřízení mého požadavku Kulbablová

 


Hofmannová Miluše   »  lis 15, 01:27

Dobrý den,ráda bych se zeptala kolik by stál pobyt v komplexu wellnes Babylon 2 noci pro dvě osoby.Děkuji

 


nikolka   »  lis 27, 21:29

dobrý den je to tam super byla jsemtam z vilemovskou skolou a musim říct bomba

 


Melanie   »  led 29, 13:30

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik by stál pobyt v komplexu Babylon na jednu noc pro dvě dospělé osoby a jedno dítě tři a půl roku staré(stačil by nám dvoulůžkový pokoj).Jak se dají zjistit volné termíny a kde se dá provést rezervace.Děkuji .

 


Křížová   »  dub 25, 11:52

Dobrý de, prosím vás o sdělení, kolik by stál pobyt v komplexu Babylon na 3 dny pro matku a 2 děti 11 a 2 roky. Měla bych zájem o termín 27.4 – 29.4.2011, možno s polopenzí? Děkuji za odpověď Křížová

 


Marketa Siedtmannova   »  čen 4, 05:26

Dobre rano,chtela bych se dozvedet,kolik by stal tydenni pobyt v komplexu Babylon pro 2 dospele a 2deti,pokud mozno s plnou penzi v obdobi cervenec-srpen.Dekuji predem za odpoved Siedtmannova

 


Hana Šimanská   »  čec 25, 15:49

Dobrý den, chtěla jsem se informovat, zda je u vás možný vánoční pobyt 23.-25.12 2011 s polopenzí, popř.plná penze a štědrovečerní večeře +vstup do aquaparku. aj. Děkuji vám za odpověď. Šimanská

 


 
---